Криничанський орнамент прикрасив вхідний фасад Центру учнівської молоді та паркану лікарні

25 вер. 2014
В поточному році Криничанський орнамент та кольори національного Прапору України прикрасили вхідний фасад Центру учнівської молоді та паркану центральної районної лікарні.

Очолюваний з 1996 року Бородовим О.А., ЦУМ є вагомим на Криничанщині позашкільним закладом, який надає додаткову освіту, здійснює організацію та  координацію масової роботи еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, художньо-естетичного та професійного спрямування для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Тут апробується, поширюється та впроваджується  передовий досвід роботи навчальних закладів області та інших регіонів України, проводяться конференції, засідання «круглих столів», семінари, які сприяють покращенню позакласної та позашкільної освіти, розвитку духовних потреб у дітей та підлітків. Понад 400 вихованців закладу відвідують гуртки за інтересами та беруть участь у масових заходах: конференціях, зльотах, конкурсах, змаганнях, виставках дитячої творчості.

Працівники Центру учнівської молоді налаштовані на подальший розвиток здібностей та обдарувань своїх вихованців, задоволення їхніх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні, адже  позашкільна освіта є цілеспрямованим процесом оволодіння знаннями про культуру, природу, людину, суспільство, а також забезпечує застосування знань на практиці, опанування вміннями та навичками творчої діяльності. За ініціативи та власних зусиль працівники ЦУМу, які виховують юних патріотів України, докорінно змінили фасад свого закладу.

Паркан, що оточує територію Криничанської рай лікарні, мав раніше непривабливий вигляд. Влітку все докорінно змінилося.

Тепер милує око кожного ця життєдайна краса. «Криничанський орнамент», промовила одна перехожа. Схвальні відгуки чути від багатьох людей.

В українському стилі паркан, розквітлі голівки соняшника, рожеві мальви, голубі дзвіночки, миролюбні ластівки – провісники миру і добра, півень і курка, що перегукуються ранковим співом, барвисті метелики, ніжні, світлі хмаринки – такий витвір мистецтва місцевих майстринь пензля з Центру учнівської молоді заслуговує на увагу і добре слово. Мимоволі зупинишся і зачаруєшся, сповнишся тишею і спокоєм.

Природа зазвичай дарує неповторні пейзажі. І тут, на цьому великому панно, утвореному на неприглядному раніше паркані, з’явився дивовижний пейзаж природи, де самоцвітами виграють квіти і сільська буденність наводить на приємні роздуми.

Мир і злагоду, світле і сонячне майбутнє без вибухів снарядів та пострілів гармат символізує це видовище, що з’явилося в літню пору, коли довкола напоєне пахощами квітів повітря і соковитою зеленню буяє природа.

А до цього непристойні слова та карикатури маячили на цьому паркані.

- Чому б не змінити фасад прямісінько перед входом до відділу освіти? – замислилися начальник райво Ганна Вікторівна Манко та завідуюча методкабінетом Юлія Григорівна Мирошниченко. Втілити гарну, блискавичну ідею довелося невдовзі: робітники обох місцевих шкіл розрівняли і підготували поверхню, фермер Анатолій Якович Биченко посприяв у придбанні фарби, а працівники ЦУМу  на ділі проявили фантазію і вміння. Це Наталія Володимирівна Рогівська, Лідія Олексіївна Приходько, Людмила Олександрівна Сучкова, Валентина Миколаївна Лободюк, Ольга Олександрівна Надригайло, Наталя Олександрівна Сербіна, Марія Володимирівна Мороз. Не минуло й тижня як витвір мистецтва замайорів  своєю вишуканістю і неповторністю.

Але він ще не завершений. Має мрію долучитися до цього дарунка і селищний голова Ігор Федорович Лісовий, який хоче зробити там освітлення. Будуть перед цим панно і клумби, і криниця з журавлем, адже ми – криничанці.

Починається день, сходить сонце, забарвлює своїми променями нічний небосхил, гаснуть зорі…  Світанок  змінюється новим днем, наповнюється новими турботами. Люди йдуть чи їдуть у своїх справах, на роботу, а погляд на цей орнамент, справжній витвір мистецтва, тільки додає настрою кожному.