Школярі охоче відвідують Криничанський Центр учнівської молоді

6 жовт. 2014
Криничанський Центр учнівської молоді надає додаткову освіту, здійснює організацію та координацію масової роботи еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, художньо-естетичного та професійного спрямування для учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Комунальний навчальний заклад «Криничанський Центр учнівської молоді» створений у 1996 році шляхом об’єднання Будинку піонерів (директор Валентина Миколаївна Сердюк), станції юних натуралістів (директор Лілія Петрівна Ковальчук) та навчально-виробничого комбінату (директор  Євгеній Якович Каменчук).

З моменту заснування заклад очолює Олександр Анатолійович Бородовий. На посаді заступника директора на даний час працює Наталія Володимирівна Рогівська, яка змінила Лілію Петрівну Ковальчук, що віддала позашкільній освіті понад 25 років життя.

Центр учнівської молоді надає додаткову освіту, здійснює організацію та  координацію масової роботи еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, художньо-естетичного та професійного спрямування для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Тут апробується, поширюється та впроваджується  передовий досвід роботи навчальних закладів області та інших регіонів України. Проводяться конференції, засідання «круглих столів», семінари, які сприяють покращенню позакласної та позашкільної освіти, розвитку духовних потреб у дітей та підлітків.

Центр організовує та проводить очні та заочні масові заходи: конференції, зльоти, конкурси, змагання, виставки дитячої творчості. У закладі створюються необхідні умови для спілкування учнів та батьків. З цією метою використовуються різноманітні засоби емоційного впливу з урахуванням вікових особливостей учнів, здійснюється пошук сучасних форм роботи, підтримуються соціально значимі ініціативи та рухи, налагоджується взаємодія з іншими закладами та установами.

До складу закладу входять три відділи: еколого-натуралістичний, художньо-естетичний; професійний. Під керівництвом досвідчених фахівців працюють гуртки, в яких отримують додаткову освіту понад 400 вихованців.

Загалом освітньо-виховний процес здійснюють педагогічні працівники та майстри виробничого навчання, які вкладають душу і серце у підростаюче покоління.

Вагомий внесок у розвиток позашкільної освіти району внесли ветерани позашкільної освіти: Валентина Миколаївна Сердюк, Лілія Петрівна Ковальчук, Олександра Йосипівна Василенко, Клавдія Василівна Проценко, Євгеній Якович Каменчук.

Працівники Центру учнівської молоді налаштовані на подальший розвиток здібностей та обдарувань своїх вихованців, задоволення їхніх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні, адже  позашкільна освіта є цілеспрямованим процесом оволодіння знаннями про культуру, природу, людину, суспільство, а також забезпечує застосування знань на практиці, опанування вміннями та навичками творчої діяльності.