Маломихайлівська СЗШ відзначила 100-річний ювілей

1 груд. 2014

Урочиста подія з нагоди 100-літнього ювілею закладу зібрала в стінах Маломихайлівської середньої загальноосвітньої школи чимало гостей, в першу чергу, випускників різних поколінь. Найстаршими з них були ті, хто закінчили школу у 1942 році.

Історія школи, храму освіти на селі, бере початок у далекому 1914 році. Спочатку вона існувала як початкова. Було лише три класи та кімната для вчителів.

Село розвивалося, зростала кількість мешканців, народжувалися дітлахи, і у 1948 році школа стала семирічкою, а у 1957 році – середньою. Через рік, у 1958 році був уже випуск учнів 10 класу.

Першим директором школи був вчитель історії Кость Йосипович Мілінчук.

Школа випустила 55 випусків і понад 3 тисячі випускників. З них 15 нагороджено золотими та срібними медалями. За час існування школи змінилося 9 директорів.

На даний час директором школи Валентина Федорівна Соломаха, яка опікується нею вже впродовж 29 років.

8 випускників закладу працюють у стінах рідної школи викладачами.

Про все це зворушливо, емоційно розповідала заступник директора школи з навчальної роботи Т.В. Новікова.

Спливали перед присутніми імена директорів школи, педагогів-ветеранів, медалістів, випускників школи, які стали досить відомими людьми.

Один з них – колишній комбайнер колгоспу ім. Кірова, ветеран Великої Вітчизняної війни, 89-літній Дмитро Сидорович Биченко, який мешкає в с. Маломихайлівка. За видатні трудові і бойові подвиги Дмит­ро Сидорович удостоєний бага­тьох державних нагород: Ордена Жовтневої революції, двох Ор­денів Трудового Червоного Пра­пора, орденів Вітчизняної війни I ступеня, "За мужність", нагоро­джений чотирма золотими і трьо­ма срібними медалями Виставки Досягнень Народного Господар­ства та іншими.

За успіхи, досяг­нуті у збільшенні виробництва і заготовок пшениці, жита, гречки, проса, кукурудзи та інших зерно­вих і кормових культур,  Президія  Верховної  Ради СРСР Указом  від  23  червня 1966 року  присвоїла

Д.С. Биченку звання Героя Со­ціалістичної Праці. Він обирався депу­татом Дніпропетровської облас­ної ради чотирьох скликань.

Зворушливі слова про школу-ювілярку та її вчителів, учнів і випускників говорила директор школи В.Ф. Соломаха.

Теплі, щирі слова привітань висловили на урочистому заході з нагоди 100-річного ювілею школи депутат обласної ради Ю.А. Коваль, методист методичного кабінету при відділі освіти райдержадміністрації М.І. Яковлєв, головний редактор районної громадсько-інформаційної газети «Нові рубежі», випускниця школи Г.В. Литовченко, Маломихайлівський сільський голова В.С. Перекопський, заступник директора сусідньої Червонопромінської СЗШ, випускниця школи В.М. Литвиненко, ветерани педагогічної праці В.І. Німець, Г.І. Савченко і Т.Г. Забіяка та численні гості – випускники школи.

«Золотий фонд школи» - це її вчителі, які сіють розумне, добре, вічне у серцях своїх вихованців, перебувають в оточенні людей села, користуються їх повагою і авторитетом», - так говорили більшість гостей закладу, адже педагогічний колектив школи відзначається невтомністю, творчим пошуком нового, сучасного, вмінням передати свої знання учням і досвід колегам району. Все це наяву, про це свідчать досягнення школи.

В святковий день гості урочистої події зичили вчителям та учням творчого натхнення, міцного здоров’я, благополуччя, здійснення заповітних мрій і щоб  день прийдешній приносив кожному з них світле почуття радості від усвідомлення власної причетності до будівництва рідного дому, ім’я якому – Україна.

Були нагороди вчителям, і були подарунки школі з нагоди ювілею від місцевих підприємців та фермерів, від колишніх випускників.

Учні школи продемонстрували неабиякі таланти в художній самодіяльності: пісні, танці, дотепний гумор зробили свято радісним і неповторним.

Відеозйомки та фото ще довго нагадуватимуть учасникам заходу  про велике ювілейне шкільне свято.