На Криничанщині відзначили День Знань!

1 вер. 2014
Першого вересня 2014 року в загальноосвітніх школах району урочисто відзначили День Знань і початок нового навчального року. Перед юними співвітчизниками знову привітно відчинилися двері шкіл.

На Криничанщині відзначили День Знань

На урочистостях в кожній школі району побували керівники районної влади, керівники установ, підприємств, сільгосптовариств, депутати районної ради. Зокрема, в Криничанській СЗШ №1 зі словами привітань звернувся до присутніх голова райдержадміністрації В.В. Дідич, в Преображенській СЗШ та Вітрівській НСЗШ – голова районної ради В.Ф. Тарабрін, в Гуляйпільській  СЗШ – начальник відділу освіти райдержадміністрації – Г.В. Манко. Виступаючі зазначили, що всенародне свято День Знань відбувається в непростий для держави час, коли не оголошена війна прийшла з тієї сторони горизонту, звідки її не чекали.

Це війна проти зовнішньої агресії. Війна за Україну, за її волю та незалежність,  за честь і славу, за народ. За останні шість місяців у важких боях народилося нове українське військо, сильне патріотичним духом захисників Вітчизни. Тому на першому плані сьогодні – патріотичне виховання підростаючого покоління, підвищення ефективності викладання шкільного курсу «Захист Вітчизни». Мужність та героїзм, відвагу, самопожертву наші воїни демонструють кожного дня, кожної години, кожної миті. Тож низький уклін сьогодні Збройним Силам України, Національній гвардії, прикордонній службі, добровольчим батальйонам і всім активістам волонтерського руху, кожному українцю, кожному жителю району, хто своїми посильними внесками допоміг українській армії.

Школярі району теж передали воїнам на сході свої малюнки та побажання захистити державу від ворога, щоб був мир і спокій на нашій землі.

Криничанщина – мирний, благословенний край. Її жителі щиро, сердечно прийняли на своїй землі 74 переселенців із зони АТО. Вони оперативно розміщені на території 13 сільських рад району. Серед них є і учні, які поповнюють наші школи у нинішньому навчальному році.

В поточному навчальному році  в районі близько 500 вчителів будуть навчати 3313 учнів, сіятимуть на освітянській ниві розумне, добре, вічне. Випускників-одинадцятикласників у школах району 195 і шкільну сім’ю поповнюють 338 першокласників.

Питанням стабілізації роботи освітніх закладів постійно приділяють увагу райдержадміністрація та органи місцевого самоврядування: вирішуються проблеми дитячого харчування, безкоштовного підвозу учнів і вчителів, оздоровлення дітей пільгових категорій.  Забезпечується тепло, водопостачання, своєчасна виплата заробітної плати педагогічним працівникам.

Комп’ютеризовано всі школи району. Стало реальністю в районі  обов’язкове дошкільне навчання дітей п’ятирічного віку. Успішно зарекомендувало себе зовнішнє незалежне оцінювання, яке схвалюють учні, батьки і вчителі.  Щорічно у тестуванні наші випускники підтверджують знання, отримані в школі. В області реалізується регіональний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Його мета – підняти якість освіти в регіоні до європейських стандартів та забезпечити реальні потреби ринку праці і економіки.

Вже третій рік поспіль з першого класу вводиться вивчення іноземної мови, з другого класу – інформатики. Стає реальністю впровадження електронної бібліотеки, електронного щоденника та журналу.

Адміністрації шкіл на урочистих лінійках висловили подяку обслуговуючому персоналу, батькам, керівникам товариств, приватним підприємцям, спонсорам, всім, хто надавав допомогу у підготовці закладів освіти до нового навчального року, хто небайдужий до освітянських проблем.

Після урочистих лінійок школярі району сіли за парти і першим уроком у 2014-2015 навчальному році був урок Миру «Україна – єдина країна». На таких уроках у 1 та 11 класах Криничанської СЗШ №1 побував голова райдержадміністрації В.В. Дідич. Він побажав, щоб цей навчальний рік  порадував всіх вчителів та учнів високими здобутками у праці та навчанні, відкрив перед молодим поколінням нові обрії пізнання, педагогам приніс  задоволення від результатів своїх зусиль, а батькам – віру у щасливу долю юної зміни і щоб панували мир, добро і злагода на рідній криничанській землі.

Людмила Забора,

відділ освіти райдержадміністрації